Microdata Access Grant

Het Microdata Access Grant-programma wordt twee keer per jaar aangeboden met sluitingsdata in het vroege voorjaar en het vroege najaar. Bij elke ronde worden grants toegekend aan zes onderzoeksprojecten die gebruikmaken van CBS-microdata.

Microdata Access Grant 2026 (MAG 2026-2) is momenteel open en sluit op 23 oktober 2026 om 15:00 uur (CEST). Lees meer over de Call for Proposals en meld je aan via onderstaande buttons.

Call for Proposals

Proposal indienen

ODISSEI organiseert in samenwerking met het CBS een online informatie- en Q&A-sessie waar je antwoord krijgt op al jouw vragen over het MAG-programma. Tijdens deze bijeenkomst kunnen belangstellenden voor het programma vragen stellen over onderzoek doen met CBS microdata (beschikbare data, data zoeken, procedures, etc.) en de aanvraagprocedure van een grant. De video-opname van de vorige meeting kun je bekijken via deze link. Meer informatie over dit evenement wordt binnenkort beschikbaar.

Eerdere MAG-rondes

In recente rondes van de MAG-call zijn tussen zes en acht projecten gefinancierd. Op onze website vind je een overzicht van projecten uit voorgaande jaren waarvoor grants werden toegekend.

Op de hoogte blijven van nieuwe grants? Meld je aan voor onze nieuwsbrief en volg onze socials.